Росія вводить нову базу для контролю мобільних пристроїв

У Росії прийняли закон, що передбачає створення державної бази даних ідентифікаційних номерів мобільних пристроїв (IMEI). Ця нова система дозволить державним органам і операторам зв’язку відстежувати, який смартфон чи інший пристрій використовується з певною SIM-картою. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на російські ЗМІ.

Відповідно до закону, в Росії буде створено єдину державну базу IMEI – унікальних ідентифікаційних номерів, які надають смартфонам, планшетам, смартгодинникам, USB-модемам та іншим мобільним пристроям ще при виробництві. Інформацію до системи вноситимуть оператори мобільного зв’язку та уповноважені державні органи. Зокрема, оператори зобов’язані фіксувати, який IMEI використовується з конкретною SIM-картою.

У російському уряді пояснюють, що створення єдиної бази необхідне для виявлення випадків використання SIM-карт у безпілотниках. Водночас, у Міністерстві цифрового розвитку РФ повідомили, що не планують стягувати плату за обов’язкову реєстрацію смартфонів у базі IMEI. Однак додаткові витрати, пов’язані з функціонуванням системи, можуть бути покладені на покупців мобільних пристроїв. База міститиме інформацію про пристрої, які дозволені або заборонені до використання на території Росії.

Раніше Служба зовнішньої розвідки України зазначала, що російська влада розробила стратегію посилення державного контролю над інтернетом. Зокрема, Кремль планує запровадити оплату за міжнародний інтернет-трафік для мобільних абонентів, що може значно ускладнити використання VPN-сервісів. Крім того, Мінцифри РФ готує реформу ринку зв’язку, яка передбачає зменшення кількості ліцензій для операторів.

Читайте також