Наближається важливий саміт НАТО в Анкарі, і генеральний секретар Альянсу Марк Рютте вже звернувся до Володимира Путіна з попередженням. Цей захід може мати значний вплив на глобальну політику, адже країни-члени НАТО налаштовані виконати свої зобов’язання, чого Кремль, за словами Рютте, боїться найбільше.
Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на Atlantic Council, в 2025 році члени Альянсу домовилися про збільшення оборонних витрат до 5% ВВП. Також було заплановано суттєве розширення підтримки України. Рютте зазначив, що минулого року НАТО витратив на оборону на 20% більше, ніж очікувалося, що є чітким сигналом для Москви.
“Головне, щоб Москва зрозуміла: “Ми можемо боротися з вами вже сьогодні, і ми готові захиститися, якщо ви зробите необдуманий крок проти нас”, – підкреслив Рютте.
Генсек НАТО вважає, що саміт Альянсу в Гаазі був успішним, оскільки країни взяли на себе конкретні зобов’язання. Проте, важливіше їх виконання, що повинно статися в Анкарі. “Путіна насправді лякають не зобов’язання, а їх виконання, і саме це ми і робимо”, – підсумував Рютте.