Вперше криптовалюту, вилучену у хакерів, передали Україні

Вперше в Україні криптовалюта, пов’язана з хакерською групою, що здійснювала атаки на компанії та громадян у Європі та США, перейшла під контроль держави.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву в Telegram Генерального прокурора України Руслана Кравченка.

“Сьогодні на криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT, що становить понад 372 млн грн. Це перший випадок, коли арештовані криптоактиви фактично передані в управління державі”, – зазначив Кравченко.

Мова йде про криптовалюту, що зберігалася на гаманцях підконтрольних учаснику міжнародної хакерської групи. За даними слідства, члени цієї групи здійснювали кібератаки на громадян і компанії в країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп, а отримані кошти легалізовували в Україні через купівлю нерухомості, автомобілів та іншого дороговартісного майна.

Збитки від діяльності цієї групи оцінюються в понад 100 млн доларів.

У рамках розслідування правоохоронні органи затримали чотирьох учасників групи, включно з її організатором. Всі вони перебувають під вартою.

Загалом по справі арештовані активи на суму понад 11,1 млн доларів, серед яких житлові будинки, квартири, автомобілі, близько 1 млн доларів готівкою та криптовалюта на суму понад 8,3 млн доларів.

“Сучасна злочинність давно перейшла в цифровий простір. А розслідування кіберзлочинів давно вийшло за межі України”, – підсумував генпрокурор.

Кіберзлочинність залишається одним з найприбутковіших напрямків для організованих злочинних груп. Раніше СБУ разом з правоохоронцями Латвії та Литви викрила у Дніпрі масштабну шахрайську схему.

Читайте також