У понеділок, 22 червня, прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив про своє рішення залишити свою посаду. Як повідомляє Sky News, це викликано критикою з боку колег по Лейбористській партії.
Стармер зазначив, що отримав чітку відповідь від членів парламентської фракції, які висловили думку щодо майбутнього партійного керівництва. “Я з повагою приймаю цю думку і ухвалив рішення піти у відставку”, – підкреслив він.
У той же день Стармер провів розмову з королем Чарльзом, повідомивши про своє рішення. “Я залишуся на посаді прем’єр-міністра до завершення виборів, гарантувавши упорядковану передачу влади”, – додав він. Стармер також пообіцяв всебічну підтримку своєму наступнику.
З 9 липня розпочнеться процедура висування кандидатур на нового лідера Лейбористської партії, і до вересня планується обрати нового очільника.
Раніше повідомлялося, що понад 81 депутат Лейбористської партії підтримав ідею зміни керівництва. Правила партії дозволяють офіційно запустити вибори нового лідера за підтримки 20% фракції.