Енергоатом відсторонює працівників під час антикорупційного розслідування

Наглядова рада НАЕК “Енергоатом” прийняла ряд рішень, спрямованих на посилення доброчесності, підзвітності та корпоративного управління.

За інформацією пресслужби компанії, міжнародний пошук керівників та необхідні закупівлі були схвалені на десятому засіданні Наглядової ради 8 травня 2026 року. Реакція на інформацію від антикорупційних органів була затверджена на екстреному засіданні 10 травня 2026 року.

Наглядова рада отримала дані від Національного антикорупційного бюро України, які можуть свідчити про можливі кримінальні правопорушення з боку деяких посадовців “Енергоатому”. Ця інформація також була підтверджена з іншого джерела.

У зв’язку з цим з 11 травня розпочалося внутрішнє розслідування щодо обставин, викладених у листі НАБУ та підтверджених іншим джерелом.

“Декілька працівників товариства були відсторонені від роботи та виконання своїх обов’язків на час розслідування”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, наглядова рада доручила провести реорганізацію певних структурних підрозділів “Енергоатома”, відповідальних за фізичний захист та економічну безпеку, не пізніше 19 червня 2026 року.

Окремо було прийняте рішення про залучення міжнародної компанії з пошуку керівників для підтримки заснованого на заслугах добору кандидатів на посади голови правління та директора з ядерної безпеки.

Читайте також